پلاسما جت

پلاسما جت چیست ؟

پلاسما جت نوعی سیستم جراحی زیبایی است که از ویژگی‌های منحصربفرد انرژی پلاسما استفاده‌ می‌کند و این امکان را در اختیار جراحان قرار میدهد که بدون هیچ تماسی بتوانند جراحی‌های خود را انجام دهند. این روش بسیار ایمن و موثر بوده و استفاده از آن آسان است و‌ می‌توان در هرنوع عملی از آن استفاده کرد. از آنجایی که جریان بصورت متداوم و دریک خط مستقیم سیر‌ می‌کند، مزیت این نوع دستگاه نسبت به دستگاه‌های دیگر، کنترل، اندازه و عمق قسمتی است که پلاسما جت بروی آن اعمال‌ می‌شود. در چنین حالتی درمان دقیق تر و زمان آن کوتاه تر خواهد بود. در ادام مطلبی بیشتر با این روش زیبایی آسنا خواهیم شد.

پلاسما جدیدترین تکنولوژی در زمینه‌ زیبایی است. فاز پلاسما تضمین می‌کند که دستگاه قادر است  انرژی جدیدی به سلول‌های پوست دهد و بدین‌گونه سلول‌های آسیب دیده را ترمیم کند، در نتیجه هر نوع مشکل پوستی می‌تواند برطرف شود

آدرس : تهران بلوار كاوه شمال-تقاطع اندرزگو-نبش كوچه قيطريه-كوچه نيكو-پلاك ٢-زنگ١٠١-طبقه اول-واحد ١٠١

پلاسما جت

روش انجام پلاسما جت

در جراحی از طریق پلاسما جت از انرژی جنبشی و تاثیرات گرمایی کنترل شده برای درمان بافت‌ها استفاده‌ می‌شود و‌ می‌توان از آن در سه حیطه مهم جراحی استفاده کرد:
1. کالبدشکافی: در این حالت جراح قادر است که بدون خون ریزی بافت را شکاف داده و به قسمت‌هایی که از نظر ساختاری بسیار حساس هستند نزدیک شود یا آن قسمت را بگشاید.
2. تبخیر ریزلایه: جراح از این طرق‌ می‌تواند بصورت کامل تری مشکل را برطرف کند و بافت مرده را لایه به لایه از سطح خارج کند
3. بستن روی پوست: جراح‌ می‌تواند قسمت‌هایی که دارای رگ‌های ریزی هستند را خشک کرده و بسوزاند و با کاهش تراوشات روی سطح ریسک وجود بیرون زدگی و مشکلات ناشی از آن را به حداقل برساند.

کلینیک زیبایی دنیای نقره ای

از جمله مراکز شناخته شده در این زمینه، کلینیک لیزر موهای زائد در تهران ( کلینیک زیبایی دنیای نقره ایی ) می‌باشد که کلیه خدمات مربوط به لیزر موهای زائد بدن در آن، زیر نظر پزشکان و تکنسین‌های متخصص انجام شده و بعد از انجام بررسی‌ها و مشاوره‌های لازم، بهترین و مناسب‌ترین لیزر برای رفع موهای زائد انتخاب می‌گردد.

عوارض پلاسما جت

عوارض جانبی پلاسما جت

عوارض جانبی پلاسما شامل التهاب و گرگرفتگی قسمت تحت درمان است 2-3 روز ادامه دارد اما قسمت‌های دور چشم برای بهبود نیاز به مدت زمان بیشتری دارد، مثلا تا 10 روز. ورم ایجاد شده نیز تا چند روز مشهود است. در این حالت‌ می‌توان از چند بالشت برای بالا آوردن سر استفاده کرد. اگر روی پوست کمی پوست مرده ایجاد شود نباید آن را دست کاری کنید و اجازه دهید این پوست‌ها طی یک هفته الی 10 روز خودبخود از بین بروند. حداقل تا 24 ساعت از هیچ مواد آرایشی خاصی استفاده نکنید. پلاسما جت برای کسانی که ضربان قلب دارند، زنان باردار، بیماران مبتلا به صرع، بیمارانی که در بدنشان ایمپلنت فلزی یا پروتز استفاده شده، افراد سرطانی و کسانی که پوست التهابی حاد دارند مناسب نیست.
تعداد جلسات درمانی پلاسما جت نیز یک الی دو جلسه است که البته بسیاری از مراجعه کنندگان در همان جلسه اول به درمان پاسخ‌ می‌دهند. نتایج بلافاصله پس از درمان قابل روئیت اند و در ماه‌های بعدی این نتایج پررنگ تر‌ می‌شوند.

آشنایی با پلاسما جت بینی

پلاسما جت بینی روشی غیر تهاجمی است که به شما کمک‌ می‌کند تا فارغ از دردسرهای عمل جراحی و با پرداختن هزینه ای کمتر به فرم دلخواه بینی خود برسید. پلاسما بینی بیشتر برای کسانی که بینی گوشتی دارند، توصیه و انجام‌ می‌شود با این وجود در مواردی‌ می‌توان برای تغییر ظاهر و ظرافت دادن به بینی‌های غیر گوشتی نیز از پلاسما بینی استفاده کرد.
روش کار به این صورت است که در ابتدا طی یک جلسه مشاوره، پزشک با بررسی وضعیت سلامتی و شرایط بینی فرد، این روش یا روش دیگری را به بیمار توصیه‌ می‌نماید. در صورتی که این روش مناسب آن فرد تشخیص داده شد در روز تعیین شده ، ابتدا سطح بینی را تمیز شده و بر روی نواحی مشخص شده از پوست بینی، بی حسی موضعی زده‌ می‌شود. پس از 30 دقیقه بی حسی اثر‌ می‌کند. پس از آن پزشک ابزار پلاسما جت را به پوست بینی نزدیک کرده و سعی‌ می‌کند تا با ایجاد پلاسما به صورت نقطه به نقطه و با یک آرایش خطی منظم و ظریف در سطح پوست باعث شود تا پلاسما به بافت چربی زیر پوست برخورد کند.
بعد از این اتفاق، ویژگی‌های دمای بالا و فشار کم پلاسما سبب‌ می‌شود که لایه چربی اضافی از بین برود به علاوه لایه‌های زیرین نیز سفت تر شده و جمع تر شوند. در انتهای پروسه، در محل درمان نقاطی ریز به شکل سوخته و به رنگ قهوه ای بر روی پوست بینی ایجاد‌ می‌شود که جای نگرانی ندارد چرا که پس از 4 تا نهایتا 10 روز به کلی برطرف‌ می‌گردد. مهم این است که پس از اتمام این فرآیند که حدود یک ساعت به طول‌ می‌انجامد، فرم بینی به شکل دلخواه در‌ می‌آید.
تعداد جلسات درمانی پلاسما جت نیز یک الی دو جلسه است که البته بسیاری از مراجعه کنندگان در همان جلسه اول به درمان پاسخ‌ می‌دهند. نتایج بلافاصله پس از درمان قابل روئیت اند و در ماه‌های بعدی این نتایج پررنگ تر‌ می‌شوند.

پلاسما جت بینی
پلاسما جت بینی

ویژگی‌های دستگاه پلاسما جت

 • اندازه: اندازه دستگاه پلاسما جت منحصربفرد و جیبی و سبک است، به خاطر شکل ظاهریش، استفاده کردن از آن و نگه داشتنش در دست راحت است. اندازه‌ها، 2*5*22 سانتیمتر است. به راحتی قابل جابجایی است. برقش از طریق آداپتور و دوشاخه‌ی الکتریکی تامین می‌شود.
 • نیازی به پایه‌ی بزرگ یا دیگر بخش‌ها ندارد: می‌توانیم بگوییم که در سایز جیبی ۴۰ کیلوگرم از وزن وسیله را کاهش داده‌ایم.
 • قابل اطمینان: پلاسما جت از ابتدا به عنوان یک وسیله‌‌‌ی درمانی تولید گردیده است. از این رو از دشوار‌ترین استانداردهای اروپا برای تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان‌ها پیروی می‌کند. امنیت دستگاه با یک سیستم کنترلی منحصر به فرد به نام SCS تضمین می‌شود.
 • کنترل: کاربرد و کنترل دستگاه بسیار ساده، آسان و ذاتی است. اگر با وسایل برقی معمولی به راحتی کار می‌کنید، استفاده از پلاسما جت برای شما سخت نخواهد بود.
 • دستگاه با یک صفحه نمایش لمسی کوچک کنترل می‌شود: می‌توانید شدت جریان پلاسمای ساطع شده و زمان استفاده را تنظیم کنید. زمانی که مولد برق پلاسما در حال کار است یا اگر مشکلی پیش بیاید، مشکل در صفحه‌ یLED نمایان‌ می‌شود.
 • بازده: برعکس دستگاه‌های قابل رقابت در بازار، پلاسما جت به دلیل راه‌حل تکنیکی پیشرفته‌اش برای تولید جریان پلاسما، بازده بیشتری دارد. دستگاه در طول عمل داغ نمی‌شود و از این رو هیچ کمبودی در بازده و تاثیر کلی وجود ندارد.

مراقبت‌های بعد از پلاسما جت

اغلب افراد با انجام این روش در جلسه اول به نتیجه مورد نظر خود دست‌ می‌یابند. با این وجود بعضی از افراد بایستی بین 1 تا 2 جلسه تکمیلی دیگر برای دست یافتن به نتایج مطلوبتر صرف کنند. پیشنهاد‌ می‌شود که این جلسات تکمیلی با فواصل یک ماهه انجام شود.

مراقبت‌های قبل از عمل:

پیش از انجام پلاسما جت نیز رعایت نکاتی لازم است. به عنوان مثال پیش از انجام پلاسما جت باید :

 • حداقل 7-12 روز قبل از عمل از مصرف آسپرین یا هر نوع رقیق‌کننده‌ی خون پرهیز کنید.
 • حداقل 7 روز قبل از عمل از مصرف الکل و تنباکو خودداری کنید.
 • در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • همه‌ی آزمایش‌های تجویز شده را انجام داده باشید.
 • هیچ نوع مواد آرایشی استفاده نکنید.

مراقبت‌های بعد از پلاسما جت بینی

تا یک روز پس از پلاسما از مواد آرایشی استفاده نکنید، به دلمه‌های ایجاد شده روی پوست که تا 5- 7 روز روی پوستتان هستند دست نزنید یا آن را نخارانید، از کرم‌های تجویز شده توسط پزشک بصورت منظم استفاده کنید، از لایه بردار واسکراب تا یک هفته استفاده نکنید، از قرارگیری در برابر نور خورشید خودداری کنید و در صورت لزوم از کلات و عینک آفتابی استفاده کنید و طی این دو هفته از دوش گرفتن و رفتن به سونا پرهیز کنید.
عوارض پلاسما جت بینی به این دلیل که این روش غیر تهاجمی است تقریبا ناچیز و در حد صفر است. به طور کلی قرمزی و ملتهب شدن پوست در ناحیه درمان را‌ می‌توان از عوارض پلاسما جت بینی دانست وهمینطور نقاط ریز قهوه ای که بر روی پوست ایجاد‌ می‌شود.
تمام موارد ذکر شده در کمتر از 10 روز به طور کامل از بین‌ می‌رود. بهتر است جهت مبتلا نشدن به عوارض پلاسما جت بینی گوشتی به صورت حاد افرادی که سابقه بیماری پوستی دارند قبل از پلاسما بینی پزشک را در جریان قرار دهند.
علاوه بر این موارد، در طول 2 هفته تا 6 هفته پس از انجام پلاسما جت ممکن است فرد در ناحیه بینی احساس کشش در کنار حس انقباض را تجربه کند که این اتفاق موقتی است و از بین‌ می‌رود.

مزایا پلاسما جت

مزایای پلاسما جت

از جمله مزایای پلاسما جت برای پوست و بینی‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باقی نگذاشتن زخم و عدم ایجاد رنگدانه در پوست
 • کلاژن سازی طولانی مدت و نتایج پایدار گاهی تا یک سال
 • سریع و بدون درد
 • درمانی تقریبا بدون عارضه
 • روشی ایمن بدون خطر
 • نفوذ در عمق پوست بدون آسیب رساندن به سطح پوست
 • نتایج برگشت ناپذیرند و به طور کامل از بین نمی روند
 • فقط نقاط آسیب دیده را هدف قرار‌ می‌دهد ، بدون اینکه به نواحی مجاور آسیبی بزند
 • طیف فراوانی از بیماری‌های پوستی را درمان‌ می‌کند
 • برای تمامی افراد نزدیک به 20 ساله تا 80 ساله قابل انجام است مشروط به اینکه مشمول موارد منع استفاده از این روش نباشند.
 • قیمت پلاسما جت بینی گوشتی نسبت به پلکسر و پلکسر پلاس مناسب تر است

هزینه پلاسما جت به عوامل مختلفی نظیر تعداد جلسات مورد نیاز، هزینه‌های جانبی کلینیک یا بیمارستان و منطقه تحت درمان بستگی دارد و نمی توان قیمت قطعی آن را اعلام کرد. ماندگاری این نوع درمان نیز برای بینی‌های گوشتی افرادی که از سن رشد خارج شده اند همیشگی است، به شرط آنکه عمل در کلینیک‌های تخصصی یا بیمارستان‌ها و توسط پزشکان مجرب انجام شود. با این حال گاهی پزشک با بهره گیری از تکنیک‌هایی ویژه در کنار تجاربی که در طول کار خود کسب کرده است‌ می‌تواند ماندگاری پلاسما جت بینی را طولانی تر نماید. به همین دلیل است که تاکید‌ می‌کنیم در این مورد به پزشک متخصص و متبحر رجوع کنید تا هم عوارض پلاسما بینی کاسته شود و هم ماندگاری ‌آن افزایش یابد. مواردی که ذکر شد درباره پلاسما جت صورت نیز صدق‌ می‌کند اما معمولا هزینه پلاسما جت برای پوست و بینی معمولا بین 500-700 هزارتومان است.

سوالات متداول

از پلاسما جت‌ می‌توان برای خدمات پوستی مانند سفت کردن پوست و بدن، لیفت صورت بدون جراحی، بهبود آکنه، کاهش خال‌ها و لک صورت، کاهش قسمت‌های کشیده شده و شل شده پوست استفاده کرد. این فناوری برای لیفت بالای چشم، سفت کردن پوست گردن و اطراف دهان، جوانسازی دست‌ها و برداشتن خال‌ها و بثوررات پوستی و زگیل نیز کاربرد دارد. پلاسما جت همچنین باعث تحریک تولید کلاژن برای طولانی مدت و در نتیجه جوانسازی پوست‌ می‌شود. مدت زمان روند درمان نهایتا 1 ساعت است و نتایج آن تا 5 سال ماندگاری خواهد داشت.

پلاسما جت روشی برای انجام امورات زیبایی است و بسیار موثر است. البته این روش به نوعی با روش‌های جوان سازی مانند هایفو تراپی و RF تشابه و تفاوت‌هایی نیز دارد. در درمان هایفو از امواج فراصوت استفاده‌ می‌شود و در RF از امواج رادیویی. سطح نفوذ هریک از این دستگاه‌ها نیز بایکدیگر متفاوت است، بگونه ای که هایفو نسبت به بقیه در عمق بیشتری از پوست نفوذ‌ می‌کند اما از هر سه روش برای جوانسازی، کلاژن سازی، رفع چین و چروک و سفت شدن پوست استفاده‌ می‌شود. پزشک معالج بنا به نوع پوست، سن و سال بیمار و عوامل دیگر نوع درمان را تشخیص داده و مطابق آن عمل‌ می‌کند. مدت زمان انجام هریک از این روش‌ها نیز طولانی نیست،‌ می‌توان گفت بصورت متوسط هرجلسه درمان ا ساعت طول‌ می‌کشد، که البته در میزان جلسات درمانی هریک تفاوت زیادی دیده‌ می‌شود. هایفو هر 6ماه -1سال باید انجام شود، RF نیاز به 4-5 جلسه درمان مکرر دارد اما پلاسما جت یک روش با ماندگاری 5ساله و گاهی دائمی است. هایفو برای مردان نیز روش درمانی خوبی محسوب‌ می‌شود، زیرا نیازی به ریکاوری و دوره استراحت ندارد و افراد‌ می‌توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های روزانه خود بپزدازند اما پلاسما جت بخاطر دانه‌های ریزی که روی پوست ایجاد‌ می‌شود نیاز به استراحت و صبر برای از بین رفتن آنها دارد.

مداد جت پلاسما برخلاف سایر دستگاه‌های موجود در بازار بجای جریان جایگزین یا AC از جریان مستقیم یا DC استفاده‌ می‌کند که از این طریق‌ می‌تواند پوست را بخوبی اسکن کند. این بدان معناست که‌ می‌توان بدون آسیب رساندن پوست قسمت اعظم آن درمان کرد و خرابی آن از سایر دستگاه‌ها کمتر است. قبل از استفاده از پلاسما جت بنا به محلی که قرار است تحت درمان قرار گیرد تزریق مواد بی حسی صورت‌ می‌گیرد یا از کرم بی حسی استفاده‌ می‌شود، سپس وقتی پلاسما با پوست تماس پیدا‌ می‌کند، پوست گرم‌ می‌شود. آستانه تحمل درد در افراد متفاوت است اما به مرور این سوزش کاهش‌ می‌یابد. قسمت‌های دور چشم و لب مناطق حساس تری هستند و درد بیشتری دارند.

در تحقیقی که بروی بیماران مبتلا به سرطان تخمدان انجام گرفت مشخص شد که این بیماران در صورتی که تحت درمان با پلاسما آرگون قرار گیرند، شانس بالاتری برای برداشتن تومور خود دارند. به شرکت کنندگانی که در این تحقیق شرکت کرده بودند مروری از نتایج درمان سرطان تخمدان اراده شد.
این مطالعه 5 ساله در مورد 120 بیماری صورت گرفت که تحت درمان از طریق تابش‌های باریک پلاسما آرگون قرار گرفته بودند که تومورها را از بافت جدا کرده و آنها را تبخیر‌ می‌کرد.
این تحقیق نشان داد که استفاده از پلاسما آرگون باعث بهبود زندگی و مزایای کلی زندگی بیماران شده است. از طرفی هزینه‌های بیمارستانی در زمان مقایسه پلاسما جت با سایر روش‌های درمانی و جراحی بسیار پایین تر است. از نظر پزشکان این روش درمانی جدید باعث‌ می‌شود که بتوان تومورهایی که در شرایط دشوارتری از نظر دسترسی قرار دارند را کاملا خارج کرد. شاید در وهله اول استفاده از چنین دستگاهی برای درمان ترسناک بنظر برسد اما واقعا روش درمانی بی خطر و ایمنی است. بگونه ای که در تحقیقات هیچ ریسک و عارضه جانبی خاصی گزارش نشده است.

فرم مشاوره

شماره تماس

مشاوره برای :
[recaptcha]