هایفوتراپی چیست؟

شاید باور آن دشوار باشد که امواج فراصوت با قدرت بالا یا همان هایفوتراپی می تواند یکی از راز‌های مهم جوانی باشد. رازی که بسیاری از مردم در سراسر دنیا چه مرد و چه زن به‌دنبال آن هستند تا بتوانند با این کار بار دیگر جوانی خود‌ را به دست بیاورند. همه کسانی که از پیری پوست خود مخصوصا پوست صورتشان ناراضی هستند به دنبال روشی مطمئن می‌گردند تا بتوانند پوست خود را دوباره جوان کنند، روشی که بدون عمل جراحی امکان‌پذیر باشد و عوارض جراحی روی آن‌ها تاثیری نگذارد. هایفوتراپی یکی از این روش‌هاست.

هایفوتراپی روشی نوین در جوانسازی پوست است که در آن هیچ‌گونه عمل جراحی جای ندارد و در دسته درمان از طریق فراصوت قرار دارد. این روش یکی از بهترین روش های جوان سازی پوست است که دشواری ها، عوارض و مضرات روش‌های دیگر را ندارد و حتی تاثیرات مثبت چند برابری نسبت به سایر روش ها بر جای می گذارد.

آدرس : تهران -بلوار كاوه شمال-تقاطع اندرزگو-نبش كوچه قيطريه-كوچه نيكو-پلاك ٢-زنگ١٠١-طبقه اول-واحد ١٠١

مزایای هایفوتراپی

با استفاده از روش هایفوتراپی پوست مخصوصا پوست صورت لیفت شده و به شکل سفت در‌می‌آید. هایفو روشی است که در تمام نقاط جهان بسیار کاربرد دارد و در همه کشور‌ها توانسته طرفداران خود را به دست آورد. مثلا در یکی از آزمایشات 20 بیمار کره ای بین سنین 37 تا 75 سال که دارای چین و چروک هایی بروی صورت بودند پس از یک جلسه هایفو مورد تحلیل قرار گرفتند. دو پزشک پیشرفت کار را با مقایسه عکس های قبل و بعد در 7ناحیه صورت انجام دادند و با نتایج 4و6 ماه بعد مجددا مقایسه کردند. ارزیابی رضایت افراد و تاثیرات درمان نیز از طریق پرسشنامه انجام شد.
در ارزیابی ها مشخص شد که هایفو بیشتر در نواحی گونه، فک و اطراف دهان موثر است. بگونه ای که وقتی از بیماران پرسیده شد که آیا این روش را به دیگران توصیه می کنند و آیا خودشان از آن رضایت دارند یا خیر، پاسخ بیشتر آنها مثبت بود.

این روش برای کشیدن پوست صورت و چین و چروک‌های به وجود آمده اشاره کرد. همچنین می‌توان این اطمینان را حاصل کرد که پوست نواحی‌ای مانند گونه‌ها و پلک‌ها که با گذشت زمان شل می‌شوند با این روش سفت می‌شوند. با کمک روش هایفو حتی می‌توان مشکل نازک شدن پوست را نیز برطرف کرد. خط خنده نیز که با بالا رفتن سن ایجاد می‌شود نیز از بین می‌رود. خطوطی که رو فک‌ها هم ایجاد شده است با کمک هایفو درمان‌پذیر است. در کنار همه موارد گفته شده از هایفوتراپی برای لیفت ابرو نیز استفاده می‌شود. اغلب افراد چاقی که دارای غبغب هستند نیز می‌توانند با این روش از شر غبغب خود راحت شوند. همچنین می توانید برای زاویه دادن به فک، چین و چروک های اطراف گردن، خشکی و قرمزی بخشی از پوست، عدم تقارن رنگی یا بافت پوست، روزنه های باز پوست و گودی چشم ها هم از این روش استفاده کنید.

در چه مواردی نمی توان از هایفوتراپی استفاده کرد؟

گرچه هایفوتراپی روشی نوین و موثر برای جوان سازی پوست به شمار می رود، اما در مواردی استفاده از آن توصیه نمی شود.
به عنوان مثال در موارد زیر نمی توان از هایفو استفاده کرد:
• زنان باردار
• داشتن زخم یا تبخال فعال
• پیش میکر قلبی
• بیماران مبتلا به صرح
• بیماران دیابتی
• آکنه کیستیک
• مصرف داروهای ضد انعقاد خون
• ترومبوز یا ترومبوفلبیت
• وجود پروتز در بدن، کاردیوپاتی
همچنین در مواردی هایفوتراپی به صورت نسبی توصیه نمی شود:
• در دوران شیردهی
• مصرف داروهایی که ترمیم زخم را به تعویق می اندازند
• کلا هرگونه عاملی که موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود
هایفو برای مردان روش درمانی خوبی محسوب می شود، زیرا نیازی به ریکاوری و دوره استراحت ندارد و افراد می توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت های روزانه خود بپزدازند.

در چه مواردی نمی توان از هایفوتراپی استفاده کرد
کلینیک زیبایی دنیای نقره ایی

از جمله مراکز شناخته شده در این زمینه، کلینیک لیزر موهای زائد در تهران ( کلینیک زیبایی دنیای نقره ایی ) می‌باشد که کلیه خدمات مربوط به لیزر موهای زائد بدن در آن، زیر نظر پزشکان و تکنسین‌های متخصص انجام شده و بعد از انجام بررسی‌ها و مشاوره‌های لازم، بهترین و مناسب‌ترین لیزر برای رفع موهای زائد انتخاب می‌گردد.

عوارض احتمالی هایفوتراپی

گرچه هایفوتراپی یکی از بی‌خطر‌ترین و کم دردترین روش‌هاست و عوارض خاصی ندارد و به همین دلیل در بین همگان موردتوجه قرار گرفته استة اما برخی افراد گزارش های متفاوتی از آن داده اند. برخی از مراجعه کنندگان احساس سوزن سوزن شدن خفیف یا اندکی گرما روی پوست را احساس می کنند اما این حس بلافاصله پس از اتمام درمان پایان می یابد. این حس بیشتر در نواحی اطراف چشم و دور لب حس می شود. پس نمی توان آن را جزیی از عوارض هایفو به حساب آورد.
شاید بتوان گفت که عوارض هایفوتراپی در برافروختگی و قرمزی پوست ناحیه خلاصه می‌شود. عارضه قرمزی پوست بنابر مشاهدات تا چند ساعت بعد از انجام هایفواز بین می‌رود. این قرمزی یکی از عوارض موقتی هایفو است. البته بنا به نوع پوست، تورم و کبودی و حتی حس سوزش یا حساس شدن پوست به لمس نیز وجود دارد. در برخی موارد نیز بی‌حسی پوست گزارش شده است. البته در این روش مانند همه روش‌های زیبایی دیگر احتمال به‌وجود آمدن عارضه‌های بسیار نادر نیز وجود دارد که قبل از انجام هر عملی دکتر درباره آن با شما صحبت خواهد‌کرد. دربرخی موارد نیز پوست افراد متورم می شود. گاهی نیز به دلیل قدرت نفوذ بالای امواج بخشی از پوست بی حس می شود.
هایپر پیگمنتیشن نیز از جمله عوارض نادر هایفو است اما چون امکان تبدیل شدن به عارضه ای دائمی را دارد، از نظر پرشکان دارای اهمیت ویژه ای است. در این حالت پوست به دلیل بالا رفتن دمای لایه های سطحی تر تیره می شود. عوارض هایفو به قدری محدود و نادر است که در کشورهای خارجی از آن بعنوان “لیفت وقت ناهار” یاد می شود. یعنی بقدری کم دردسر است که می توانید در یک روز کاری و در زمان استراحت هایفو کنید و به محل کار خود باز گردید.
اما به طور کلی ، تاکنون عارضه ای برای هایفو گزارش نشده و با هرگونه پوستی سازگاری دارد. این درمان تا 2سال باقی می ماند و بیمار می بایست برای دستیابی به نتایج بهتر عمل را تکرار کند. اما در کل روند پیری پوست را نمی توان متوقف نمود
البته، یکی از خطرات این روش می تواند استفاده نادرست از نقاط غیر هدف باشد، یعنی بافت اطراف ناحیه تحت درمان. خطر دیگر حرارت ندیدن ضایعه به میزان کافی است که باعث از بین رفتن ناقص می شود. از طرفی امواج فراصوت بریو بخش هایی از بدن اثر منفی دارند که می توان این اثرات را با تصویربرداری رزونانس مغناطیسی حذف کرد.

هزینه این نوع روش در مراکز مختلف گوناگون است و تحت پوشش بیمه های درمان قرار نمی گیرد. هزینه هایفو بسیار کمتر از لیفت صورت است، هزینه های لیفت گاهی از 5-30 میلیون تومان متغیراند. اما نتایج هایفو به چشمگیری و تاثیرگذاری لیفت نیست. اما به دلیل هزینه کم و عوارض کمتر جایگزین مناسبی محسوب می شود، بویژه برای کسانی که برای جراحی آمادگی ندارند یا تمایل به دیدن نتایج آنی دارند. المان‌های گوناگونی بر نحوه قیمت‌گذاری تاثیر می‌گذارد. برای مثال فقط پزشک متخصص پوست و مو قادر به انجام این‌گونه عمل‌ها است. گاهی هزینه پایین بخاطر انجام این کار توسط افراد غیرمتخصص و تکنسین است. استفاده از دستگاه های غیربالینی که در سالن های زیبایی یا کلینیک های غیرمعتبر موجود هستند، منع می گردد. اگر در طی درمان به شما گفته شد که هر دو هفته یکبار برای درمان باید مراجعه کنید، پس این دستگاه بالینی نیست. زیرا درمان از طریق هایفو تنها 6یا 12 ماه یکبار صورت می پذیرد.

یکی دیگر از عواملی که باید در انجام هایفوتراپی به آن توجه کنید، برند دستگاهی است که برای هایفوتراپی از آن استفاده می‌شود. دستگاه های چینی دیگری که بخاطر ارزان بودن و قیمت پایین کارتریج مصرفی وارد کشور شده اند، تاثیر بسیار کمی نسبت به سایر دستگاه ها دارند. برند دستگاه و کیفیت عملکرد آن، بر ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات بروی هزینه درمان تاثیر می گذارند.

نهایتا اگر این فاکتورها رعایت شوند انجام یک جلسه هایفو با دوام یا مدت یک ساله برای گونه، طرفین صورت، زیرچانه و استخوان فک و اطراف چشم 1 میلیون و 800 هزار تومن تا 2 میلیون تومان خواهد بود. زمان نیز در این کار بسیار مهم است و معمولا چیزی حدود 50 دقیقه الی یک ساعت وقت برای هر نفر لازم است

تاکنون بیش از 250هزار درمان هایفوتراپی در سراسر جهان انجام شده است. انرژی اولتراسوند بیش از 50 سال است که در پزشکی کاربرد داشته و هیچ مشکل خاصی را ایجاد نکرده است.

در نهایت می توانیم بگوئیم که هایفو در مقایسه با روش های دیگر اثربخشی بیشتری دارد. مثلا در روش لیزر اربیوم یا سی او تو بیرونی ترین لایه پوست سوزانده می شود تا پوست زیرین که صاف تر و جوان تر است ظاهر شود. از آر اف سوزنی نیز می توان برای سفت کردن پوست شل گردن و خط فک، لیفت و بهبود بافت ناحیه تحت درمان استفاده کرد. آر اف امواج رادیوفرکوئنسی را اعمال نموده و با آسیب مکانیکی باعث کلاژن سازی و بهبود آن می شود. این فرایند را می توان بدون حرارت و آسیب دیدگی بالا انجام داد، دوره بهبودی نیز جزیی است و می توان برای تمام قسمت های بدن از آن استفاده کرد اما تاثیر آن نسبت به هایفوتراپی کمتر است و نیاز به سه تا چهار جلسه درمان دارد، اما هایفو را یک بار در سال می توان انجام داد. میکرونیدلینگ نیز یک دستگاه ارزان است که یک دسته سوزن بسیار ریز بدون امواج یا اشعه لیزر وارد پوست شده و با تحریک آن باعث کلاژن سازی می شوند. اما چون امواجی در کار نیست پس تاثیر بسیار کوتاهی دارد، در برخی موارد نیز پوست تیره می شود.

فرم مشاوره

شماره تماس

مشاوره برای :
[recaptcha]