لیفت با RF

لیفت با RF چیست؟

فرکانس رادیویی در کنار جریانات جایگزینی که حامل سیگنال های رادیویی هستند، به دسته ای از نوسانات امواج رادیوالکترومغناطیسی گفته می شود که در دامنه 3کیلو هرتز تا 300 گیگا هرتز قرار دارند. فرکانس رادیویی با نوسان جریان به دفعات تولید شده و بعنوان امواج رادیویی الکترومغناطیسب در رساناهایی مانند آنتن و فضای باز منعکس می شود. سیگنال های RF نیز از طریق یک رسانا جذب شده و جریان می یابد و سپس مورد استفاده قرار می گیرد.
زمانش رسیده که با فرق هایفو و RF آشنا شوید. هر دوی این روش ها، روش هایی بدون جراحی و غیرتهاجمی هستند که با گرم کردن پوست باعث تحریک لایه های زیرین جهت کلاژن سازی می شوند. گرچه هدف هردو کاهش چین و چروک است اما در هر یک فناوری های متفاوتی استفاده شده است. بنابران گاهی اوقات یکی از روش ها بر دیگری اولویت دارد.
بیشتر تغییرات مربوط به گذر سن در لایه میانی اتفاق می افتد و به مرور زمان و برحسب شرایط محیطی و جاذبه پوست کشش خود را از دست می دهد و توانایی پوست در بازسازی خود کاهش می یابد. طی فرایند گذر سن درمیس 20-80% ضخامت خود را از دست می دهد.

آدرس : تهران بلوار كاوه شمال-تقاطع اندرزگو-نبش كوچه قيطريه-كوچه نيكو-پلاك ٢-زنگ١٠١-طبقه اول-واحد ١٠١

نوع عملکرد RF

در این روش از امواج رادیویی و تبدیل انرژی رادیویی به گرما استفاده می شود. گرمایی که به این طریق تولید شده با جریان 0.3-10 مگا هرتز وارد لایه های عمیق پوست شده و باعث تحریک کلاژن می شوند. افزایش دما و عمق گرمای مورد استفاده به سطح انرژی استفاده شده و نوع بافت پوست بستگی دار. این امواج رادیویی با آنچه که توسط گوشی همراه شما یا رادار تولید می شوند فرق می کند. فرکانس پایین RF از نزدیک توسط پزشک مورد نظارت قرار می گیرد تا مطمئن شود که بافت صورت دمای بهینه را دریافت کرده است و تولید کلاژن های جدید با دمای اضافه مواجه نگردیده است. امواج RF فقط تا عمق سه سانتی لایه میانی نفوذ می کنند. هرچه این عمق بیشتر شود تاثیر گرما کمتر خواهد شد، این مساله یکی از محدودیت های این نوع درمان است. برای مشاهده تاثیرات مفید RF در درمان چین و چروک ها وافتادگی ها، اطلاع از فرایند پیرشدن پوست و پارامترهای مورد استفاده در این روش مانند فرکانس، قدرت دستگاه و حفظ دما در لایه های مختلف پوست بسیار حائز اهمیت است. از RF می توان برای هرنوع پوستی استفاده کرد. می توان برای بالا بردن ابروها و از بین بردن چین و چروک اطراف چشم و خط لبخند نیز استفاده نمود. استفاده از RF برای هرقسمت از صورت 2.5 ثانیه زمان می برد. حین زمان درمان، دما در سطح اپی درمیس در 40 درجه سانتی گراد حفظ می شود درحالی که این دما در درمیش 50-75 درجه است. نحوه انتقال انرژی به بافت از طریق روش خازنی و با الکترود های دوقطبی، سه قطبی و چند قطبی صورت می گیرد. یکی از تفاوت های اصلی روش خازنی و القایی، شکل گیری الکترودها برای استفاده بروی پوست است که منجر به نحوه انتقال انرژی به بافت ها می شود. در روش القایی (الکترود تک قطبی) از یک الکترود فعال و یک الکترود غیرفعال استفاده می شود. قدرت نیز از طریق یک نقطه واحد وارد بافت می شود که سبب افزایش نفوذ جریان ایجاد شده می گردد. اما در روش خازنی انرژی میان دو الکترودی که در فاصله کمی از هم قرار دارند جابجا می شود. در دستگاه هایی که دارای سه قطب یا چند قطب هستند نیز انرژی دو قطبی هر لحظه میان قطب های مختلف جابجا می گردد. انرژی در محل درمان متمرکز شده و عمق نفوذ آن نصف فاصله میان دو الکترود خواهد بود.
فرکانس RF در بیشتر دستگاه ها بین 0.64 -8 مگاهرتز است. قدرت استفاده شده در آن نیز بین 50-150 وات است که پایین تر از قدرت دستگاه های بین المللی است و نمی توان آن را در حین درمان تنظیم نمود. زمان درمانی هرجلسه 5-10 دقیقه است.

اقدامات لازم بعد از RF صورت

در رابطه با مراقبت های بعد از RF باید گفت که تا چند ساعت بعد از روند درمان صورت خود را نشویید، برای کاهش التهاب پوست که البته طبیعی است از کمپرس یخ استفاده کنید. تا 24 ساعت بعد از RF از دوش آب گرم، سونا و محیط های گرم دور بمانید. تا یک ماه از قرار گرفتن در برابر نور خورشید و رفتن به سولاریوم بپرهیزید، حداقل تا سه روز ناحیه درمان شده را ماساژ ندهید و دستکاری نکنید، بعد از درمان بصورت منظم از ضد آفتاب استفاده کنید و تا بهبودی کامل از لایه بردار و کرم های ضد لک استفاده نکنید

اقدامات لازم قبل از RF صورت

  • تا 4 هفته قبل از RF صورت از لایه برداری صورت خودداری کنید.
  • تا 2 هفته قبل از RF صورت از قرار گرفتن در برابر نور خورشید اجتناب کنید.
  • اجازه دهید حداقل 3 ماه تا جلسه قبلی جوانسازی پوست فاصله بیفتد.
  • از 72 ساعت قبل از RF معمولی ، از مصرف کرم های پوستی محتوی رتینول یا همان ویتامین A موضعی بپرهیزید.
  • در روز انجام RF ، صورت خود را با استفاده از شوینده های ملایم تمیز کرده و سپس RF صورت را انجام دهید
کلینیک زیبایی دنیای نقره ایی

از جمله مراکز شناخته شده در این زمینه، کلینیک لیزر موهای زائد در تهران ( کلینیک زیبایی دنیای نقره ایی ) می‌باشد که کلیه خدمات مربوط به لیزر موهای زائد بدن در آن، زیر نظر پزشکان و تکنسین‌های متخصص انجام شده و بعد از انجام بررسی‌ها و مشاوره‌های لازم، بهترین و مناسب‌ترین لیزر برای رفع موهای زائد انتخاب می‌گردد.

هزینه RF به چه صورت است؟

تعیین هزینه RF صورت به عوامل مختلفی نظیر دستمزد پزشک، نوع مشکل پوستی بیمار، اینکه چه ناحیه ای از صورت مورد درمان قرار می گیرد، تعداد نواحی و عمق مشکلات پوسیت بستگی دارد. بهترین راه برای تخمین هزینه ها مشورت با پزشک معالج و تعیین تعداد جلسات درمان می باشد. کلینیک زیبایی پارس فمیلیفت هزینه هرجلسه درمان را با 76% تخفیف 66000 تومان اعلام کرده که قیمت واقعی آن 280هزار تومان است.

فرم مشاوره

شماره تماس

مشاوره برای :
[recaptcha]